Наш бізнес

Компанія Coal Energy S.A. зареєстрована у Великому Герцогстві Люксембург, її акції котируються на Варшавській фондовій біржі в Польщі з 08 серпня 2011 року.

Coal Energy S.A. є холдинговою компанією та об'єднує активи 2-х підприємств у вугільній галузі в Україні, що роблять її 3-м за розміром запасів та  за обсягами видобутку найбільшим приватним вуглевидобувним підприємством у країні за результатами 2020 календарного року (далі - "Група" та/або "Coal Energy").

Основу комерційної діяльності Coal Energy складають видобуток, збагачення і продаж енергетичного та коксівного вугілля, а також вугілля подвійного призначення. Компанії Групи безпосередньо співпрацюють з усіма великими тепло- і електростанціями та металургійними підприємствами України. Завдяки своєму вигідному географічному положенню та широкому асортименту продукції Coal Energy може експортувати вироблене енергетичне вугілля до електростанцій Туреччини, Молдови, Болгарії, Словаччини та інших країн, де Група має добре налагоджені контакти з найбільшими виробниками електрики.

Підземний видобуток вугілля

Основним напрямком діяльності Coal Energy є видобуток вугілля на двох підземних шахтах, розташованих у Донецькій області. Поклади вугілля знаходяться на глибині від 300 до 1 025 метрів. Вугілля видобувається як механізованим, так і ручним способами на пластах з потужностями від 0,53 до 1,63 метра. Група має понад 20 років позитивного досвіду з проведення робіт у таких умовах і є лідером з відпрацювання тонких вугільних пластів у регіоні. На поточний момент на шахтах Групи вугілля видобувають здебільшого довгими вибоями, іноді застосовується камерно-стовповий метод відпрацювання запасів.

Основним напрямком діяльності Coal Energy є видобуток вугілля на двох підземних шахтах, розташованих у Донецькій області. Поклади вугілля знаходяться на глибині від 300 до 1 025 метрів. Вугілля видобувається як механізованим, так і ручним способами на пластах з потужностями від 0,53 до 1,63 метра. Група має понад 20 років позитивного досвіду з проведення робіт у таких умовах і є лідером з відпрацювання тонких вугільних пластів у регіоні. На поточний момент на шахтах Групи вугілля видобувають здебільшого довгими вибоями, іноді застосовується камерно-стовповий метод відпрацювання запасів.

Виїмка довгими вибоями. При виїмці довгими вибоями шахтне поле ділиться на протяжні ділянки певної довжини і ширини. Ширина кожної ділянки і визначає довжину очисного вибою. Як правило, один довгий очисний вибій повністю витягує вугілля з такої ділянки. Час його роботи вЂ" від року до кількох років. Сам процес видобутку вугілля може бути як ручним, так і повністю або частково механізованим. За механізованого видобутку після завершення виїмки система виїмки довгими вибоями переміщується на нову ділянку видобутку. Основними характеристиками виїмки довгими вибоями є висока продуктивність, відносно вища швидкість вилучення запасів, безпека і надійність.

Камерно-стовповий метод. Такий метод використовується, якщо з певних причин (мала кількість запасів вугілля на даній ділянці, складні гірничо-геологічні умови тощо) недоцільне застосування довгих очисних вибоїв. Сам процес видобутку вугілля в камерах може бути як ручним, так і частково механізованим. У разі використання обох методів логістика переміщення вугілля від місць його видобутку на поверхню визначається здебільшого схемою транспорту та обраною схемою підготовки запасів ділянки. Транспортування може бути як у вагонетках (колісний транспорт), так і із застосуванням скребкових або стрічкових конвеєрів.

Coal Energy прагне до підвищення рівня механізації видобутку вугілля на своїх шахтах. У нинішніх умовах вуглевидобуток у лавах ведеться очисними комбайнами, із застосуванням індивідуального кріплення, а на крутопохилих пластах видобуток ведеться відбійними молотками. Підготовчі роботи на шахтах здійснюються за допомогою прохідницьких комбайнів і буропідривним способом із застосуванням породонавантажувальних машин.

Coal Energy видобуває такі марки вугілля:

  • енергетичне вугілля;
  • коксівне вугілля;
  • газове вугілля (марка Гж, Гк), яке є вугіллям подвійного призначення, тобто може використовуватися споживачами як енергетичне або коксівне вугілля.

Енергетичне вугілля продають підприємствам електричної та теплової генерації, розташованих у східній і центральній частинах України та в сусідніх країнах, а також у незначних обсягах металургійним підприємствам.

Коксівне вугілля видобувається Групою і поставляється на коксохімічні підприємства регіону для подальшого виробництва коксу. Постійний попит на кокс забезпечується присутністю в Донецькій області більшої частини металургійних підприємств України, для яких цей продукт є одним з ключових складових виробничого ланцюжка.

Переробка відвалів

Група почала унікальний для України проект з переробки відвалів у 2004 року ( розпочато будівництво першої фабрики Групи з переробки вугільних відвалів у місті Сніжне Донецької області). З 2005 р. до 2012 р. переробку відвалів здійснювали на базі фабрики Сніжнянська №1 потужністю 1,2 млн. тонн породних відвалів на рік. У 2012 році фабрика Сніжнянська №1 вичерпала ресурси, розташованих поруч із нею відвалів, і була демонтована після 7 років успішної роботи. З моменту введення в експлуатацію на фабриці було перероблено чотири відвали об'ємом 2,6 мільйона кубічних метрів вуглевмісної породи.

Разом з тим, Група побудувала і запустила в 2012 році нову фабрику з переробки відвалів Преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських (перейменована В«СніжнянськаВ» №2), річна потужність переробки якої становить 1,4 млн. тонн породних відвалів. Ресурсною базою є 3 породних відвали загальним об'ємом 7,2 млн. тонн гірничої маси, розташованих у місті Сніжне.

Конструктивно фабрика є модульною, тобто після переробки наявних відвалів її можна демонтувати та перевезти на інший промисловий майданчик.

Група використовує селективний метод переробки відвалів, який залежить від зольності породи:

  • гірнича маса після первинної класифікації за розмірами (скринінгу) без подальшого збагачення продається напряму споживачам (така продукція називається вуглевмісним продуктом) та/або,
  • гірнича маса після скринінгу переробляється на фабриці до якості концентрату і продається кінцевим споживачам.

На фабриці з переробки відвалів преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських використовується унікальне поєднання технологічних процесів, яке раніше не використовували в Україні: збагачення на крутопохилому сепараторі та у важкосередовищних  гідроциклонах. Встановлення крутопохилого сепаратора дає змогу виділити на першій стадії кондиційний продукт із мінімальними втратами горючої маси, що зменшує навантаження на важкосередовищну сепарацію і дає змогу забезпечити навантаження на модульний збагачувальний комплекс до 200 тонн за годину та знижує питому витрату магнетиту. Вдале поєднання декількох апаратів на операції дешламації дає змогу більш ефективно відмити шлами, підготувати продукт до збагачення у важкому середовищі, а подальше збагачення шламів на гвинтових сепараторах дає змогу досягти глибини збагачення до 0,15 мм. Важливо відзначити, що на фабриці реалізовано замкнуту водно-шламову схему, відповідно відсутнє скидання технологічних вод у навколишнє середовище.

Бізнес Групи з переробки відвалів діє відповідно до Проекту Спільного Здійснення. Програма організована Global Carbon BV, і спрямована на скорочення викидів CO2, що дозволяє Компанії продавати Одиниці Скорочення Викидів відповідно до порядку, встановленого Кіотським протоколом.

Наразі Група не контролює цей актив, який знаходиться на території, непідконтрольній українській владі.

Збагачення вугілля

Група розпочала збагачувальну діяльність у 2006 році після придбання Постниківської збагачувальної фабрики. Поточна річна потужність збагачення фабрики становить 720 тисяч тонн рядового вугілля.  

Наразі Група не контролює цей актив, який знаходиться на території, непідконтрольній українській владі.

В основному фабрика використовується для збагачення коксівного вугілля, що видобувається на ТДВ АП В«Шахта імені Святої Матрони МосковськоїВ» (перейменована ТДВ АП «Шахта Новодзержинська»), ТОВ «Надра Донбасу» та ТОВ «Техінновація». Група повністю задовольняє свої потреби у збагаченні. Крім того, фабрика збагачує вугілля, придбане поза Групою, та надає послуги зі збагачення.

Після завершеної у квітні 2012 року реконструкції фабрика може переробляти всі типи вугілля, перемикатися на збагачення різних марок вугілля без переривання основного виробничого процесу завдяки використанню методу гравітаційного збагачення.